High Pass (sharp)softening

Viens no populārākajiem Photoshop mītiem ir pieņēmums, ka ir iespējams paaugstināt fotogrāfijas asumu [sharpening]. Patiesībā vienīgais, ko iespējams izdarīt, ir kompensēt neasumu, kas rodas apstrādes rezultātā. Viss pārējais ir sevis krāpšana 🙂
Vispārīgi runājot neasums apstrādes rezultātā rodas vairākos veidos, bet pats nozīmīgākais, ko nākas kompensēt, ir asuma zudumi pie attēla izmēru maiņas [resize]. Pats efektīvākais līdzeklis asuma korekcijai ir Unsharp Mask, ar kuru iespējams iegūt maksimālo kvalitāti.
Bet šoreiz par kādu metodi, kas darbojas tieši pretēji.
Pazīstamais fotogrāfs, Photoshop un Lightroom profesionālis Martins Īvnings ir radījis speciālu testa attēlu, ar kura palīdzību iespējams labi kontrolēt asuma korekcijas metodes, ar to tad arī sāksim. Attēlu bez maksas var ielādēt šeit.
hp_original
Daudziem ir pazīstama attēla asuma kompensācija ar High Pass filtra palīdzību. Nokopējam attēlu jaunā slānī ar Ctrl+J, izvēlamies Filter – Other – High Pass un izvēlamies Radius atbilstoši asuma palielināšanas vajadzībām, parasti 2..6 pix (atkarībā no fotogrāfijas izmēra, tur vienmēr nāksies eksperimentēt, lai iegūtu optimālo radiusu).
hp_hp
Šim slānim izmantojam pārklāšanās režīmu Overlay un varam priecāties par rezultātu. Ja rezultāts ir pārāk radikāls, varam izvēlēties arī Soft Light un izmainīt Opacity.
hp_sharp
Bet fotogrāfijā nereti ir gadījumi, kad asumu, tieši pretēji, nepieciešams samazināt, piemēram apstrādājot portretus. Šim nolūkam izmantojam to pašu metodi, tikai High Pass slāni nepieciešams invertēt ar Image – Adjustments – Invert [Ctrl+I].
hp_soft
Ņemot vērā, ka attēlu mīkstināt nepieciešams tikai atsevišķās vietās, piemēram, acis mīkstināt nedrīkst nekādā gadījumā, ar Layer Mask nomaskējam kritiskās attēla zonas.
hp_soft_corr

Sāņu struktūra.

hp_layersUn šeit – salīdzinājums: oriģinālais attēls (pa kreisi), mīkstinātais (vidū) un pēc asuma kompensācijas (pa labi).

sharpen-test-results

Lai veicas!

Andris.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s