Stabi [Auto Align Layers]

Šoreiz par pilsētas fotogrāfa citu sāpi – par stabiem. Pilsēta ir pilna ar visādiem stabiem un, bieži vien, lai kā arī meklētu izdevīgāko uzņemšanas vietu, tāpat kāds stabs rēgosies kadrā.

stabi_1

Pat šādā bildē, tas bērzs ir traucējošs elements, kas dala kadru uz pusēm, tādēļ būtu labi to kociņu kaut kādā veidā dabūt laukā no kadra.Ar klonēšanu, acīmredzami, šeit cauri netikt.

Tādu problēmu iespējams atrisināt, tiesa gan, par to ir jādomā jau uzņemšanas brīdī. Fotogrāfējam divus kadrus, izmantojot paralakses metodi – uzņemam vienu kadru, paejam pāris soļus sānis, lai nevajadzīgais stabs aizsegtu citu mūsu ainavas daļu, un uzņemam otru. Te nepieciešams nofiksēt ekspozīciju un fokusu, jo abiem kadriem jābūt vienādi eksponētiem un ar asumu vienā plaknē.

stabi_two

Apvienojam abus kadrus slāņos, Ar Edit – Auto-Align Layers savietojam bildes kopā. Augšējam kadram pievienojam slāņa masku, izvēlamies melnu krāsu un ar mīksu otu rūpīgi nomaskējam traucējošo bērzu (stabu) augšējā slāni.

Slāņu struktūra izskatīsies apmēram šādi:

stabi_layers

Gatavs!

stabi_result

Ja kāds dabas draugs kaut ko prasa, tad apgalvojam, ka tajā brīdī tā tas arī izskatījās un ne par kādiem bērziem, stabiem vai mietiem mums pirmā dzirdēšana. 🙂

Andris

Advertisements

2 responses to “Stabi [Auto Align Layers]

  1. Būtu labi, ja šitās pamācības būtu ar GIMP vai ko tamlīdzīgu aprakstītas. Ne jau visi var atļauties legālu Photoshop un Lightroom.

  2. Vispār man nav nekādu iebildumu, ka kāds mēģinātu izprast GIMPu un pēc tam dalītos pieredzē ar pārējiem desmit lietotājiem.

    Bet, ja fotogrāfs nevar atļauties Lightroom, tad, iespējams, viņam to nemaz nevajag. Tas ir apmēram kā fotogrāfam, kuram pietiek naudas kamerai, bet nepietiek objektīvam. Lightroom ir tāda pati digitālās kameras sastāvdaļa kā objektīvs, zibspuldze, statīvs etc.
    Un tā jau ir veca lieta: ja reiz tāda situācija ir, ka nevar kā grib, tad vajag gribēt tā, kā var.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s