Lai tētiņam un māmiņai un…

Lai kā arī negribētos to atzīt, bet vasara ir cauri un, reizē ar rudens iestāšanos, nāk virsū arī skolas laiks. Arī Digitalguru atsāk aktīvo kursu sezonu. Kādi ir konkrētie kursi un semināri, kādos laikos tas viss notiek – par to var izlasīt Digitalguru mājas lapā.
Es šoreiz gribētu pastāstīt kā notiek kursi un atbildēt uz jautājumiem, ko bieži uzdod mūsu pasniedzējiem vai administratoriem.
1. Pirmais jautājums parasti nemaz nav jautājums, bet gan apgalvojums: “Baigi dārgi!”
Patiesībā tas nemaz nav dārgi – ieguldītā nauda ar uzviju atgriezīsies jau pēc pirmā pasūtījuma (kāzas, fotosessija u.c.) izpildes. Patiesībā tie nav izdevumi, bet gan ieguldījums ar lieliem procentiem.

2. “Kāpēc kursi? Visu taču var iemācīties internetā!” Es neatkārtošu to, ko Valdis rakstīja šajā sakarā. Es galveno atšķirību redzu tajā, ka internetā visas pamācības ir Skota Kelbija stilā: Step 1, Step 2, … Step 15 un tev būs pilna laime! Tādā nozīmē, ka interneta pamācības saka KAS ir jādara, bet mēs kursos galveno uzmanību pievēršam tam, KĀPĒC kaut kas vispār ir jādara un, pats galvenais, apgūstam darba plūsmu (workflow), kas parasti nekādās interneta pamācībās nefigurē. Tas ir apmēram kā iedzenot autiņu servisā: neviens nesāk mašīnas remontu ar kreiso pakaļejo durvju roktura pulēšanu un signāltaures regulēšanu. 🙂 Mašīnas remontam ir pilnīgi skaidri definēta darbību secība. Tāpat arī Photoshop ir sava apstrādes secība un loģika. Mēs kursos mācāmies analizēt fotogrāfiju no apstrādes viedokļa.

3. “Es jau lietoju Photoshop, vai man vajadzētu sākt ar pamatlīmeni, jeb es varu nākt uz advancētajiem kursiem?

Katram mums ir sava pieredze un saprašanas līmenis par Photoshop, tādēļ nav viennozīmīgi pasakāms, kuram uz kuru kursu (mums Photoshop ir trijos līmeņos un Lightroom – divos) vajadzētu nākt. Tomēr pieredze liecina, ka mums visiem piemīt netikums savas spējas drusku pārvērtēt. 🙂 Ir bijis gadījums, ka cilvēku tikai ar lielām grūtībām izdodas pierunāt, lai taču viņš atnāk uz pamatkursu. Un rezultātā, otrajā nodarbībā viņš jau saprot cik viņš patiesībā saprot. 😉
Bēdīga situācija bija pavasarī, kad mums uz semināriem un augstākā līmeņa kursiem atnāca daži cilvēki, kuri savas spējas bija pārvērtējuši: paši nekā neieguva un visa grupa dabūja gaidīt, kamēr šie cilvēki tiek galā ar elementārām lietām.

4. “Ko līdz klausīties lekcijas, ja pats nepamēģini?” Mūsu klase ir apgādāta ar augstas klases iMac datoriem, kalibrētiem monitoriem un visu to, ko es tur priekšā stāstu un rādu uz lielā ekrāna, studenti atkārto uz saviem datoriem un strādājam tikmēr, kamēr visiem sanāk. Photoshop pamatkursu mēs pagarinājām līdz 16 stundām, lai atliktu laiks lēnām un nesteidzīgi izdarīt visu kā vajag. Dabiski, ka laika vienmēr pietrūkst un kursu beigās nereti atskan nopūta: “Un tagad visu vēlreiz, ar manām bildēm…” 🙂
Kursi mums ir divu veidu – pa divām un pa četrām stundām. Principā tie savstarpēji neatšķiras, bet četru stundu kursam nepieciešama lielāka koncentrēšanās spēja, jo informācijas ir daudz, un var gadīties, ka trešās stundas sākumā jau ir aizmirsies tas, kas tika stāstīts pirmajā stundā.

Papildus gatavajiem kursiem un semināriem, pastāv iespēja noorganizēt arī apmācību pēc galīgi individuālas programmas, pat preses konferences veidā, kad klausītāji uzdod sev interesējošos jautājumus. 🙂 Tikai šajā gadījumā nepieciešams noorganizēt grupu min. 7..8 cilvēku sastāvā.

Kas vēl? Būtu labi, ja tie, kuri ir mācījušies Digitalguru, šeit komentāros pateiktu vai kursiem bija kāda vērtība vai ne, vai tas kaut ko deva, vai radās iedvesma.
Savukārt tie, kuri vispār gribētu apgūt Photoshop un Lightroom, bet vēl nav izlēmuši, laipni aicināti uzdot jautājumus.

P.S. Fotogrāfijā es sevi pozicionēju kā Travel un Street fotogrāfu un kaut kad oktobrī mēģināsim veidot fotokursus, tieši veltītus ceļojumiem – būs gan fotogrāfijas pamati, kompozīcija, attēlu analīze, bet papildus tam arī praktiski padomi un know-how no manas personīgās pieredzes. Vai kādam tas varētu būt interesanti? Ko tieši jūs gribētu iemācīties? Jūsu komentāri palīdzētu veidot mācību programmu.

Advertisements

One response to “Lai tētiņam un māmiņai un…

  1. Par kursiem. Mācīties – jo vairāk jo labāk.
    Par dārdzību. Nekas šai pasaulē nav par brīvu. Iet runa tikai par samērību, it sevišķi ja fotogrāfē savam priekam ne naudai. Biju pie M.Kundziņa kursos, pašlaik eju G. Janaiša kursos. Labprāt apmeklētu arī A. Eglīša meisterklasi. Tiekoties ar dažādiem fotogrāfiem vairāk var izprast fotogrāfijas jēgu un filosofiju.
    Par Fotošopu. Gribētu vienas dienas individuālu nodarbību ar pāris manām bildēm.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s