Panorāma [Auto Blend Layers III]

Panorāmas fotogrāfija tiek likta kopā no vairākām ekspozīcijām un parasti sanāk kaut kāda plata un zema (vai šaura un gara), kuru nevar nekā normāli apskatīt, jo uz ekrāna tā neietilpst, arī drukātā veidā ar to ir grūti tikt galā, jo normālā rāmī tā neietilpst.

p_panorama

Šoreiz runāsim par panorāmas fotogrāfiju, kurai, iespējams, pareizāks nosaukums būtu mozaīkas fotogrāfija.

Reiz man iegadījās būt Andrejsalā, bet pie rokas bija tikai garfokusa 150mm objektīvs, bet tas krāsainais šķūnītis kadrā nekādi neiekļāvās. Tādēl, tāpat no rokas, uzbildēju (autoekspozīcijas režīmā) 16 kadrus, ar cerību, ka visas vajadzīgās detaļas kadrā būs iekšā.

p_original_shots

Kā redzams, tad tomēr augšējais labais kadra stūris ir tomēr palicis neietverts, turklāt autoekspozīcija ir izspēlējusi nelāgu joku – dažādiem kadriem ir dažāda ekspozīcija. Panorāmas fotogrāfijā, lai iegūtu patiešām labu kadru, visām ekspozīcijām ir jābūt vienādām, turklāt fotoaparātam jābūt uz statīva un visiem kadriem jābūt rūpīgi apreķinātiem, lai tie pārklātos par 30%..40% procentiem un nepaliktu tukšas vietas. Šeit viss ir izdarīts pilnīgi nepareizi, bet vienalga, mēģināsim izglābt kadru ar Photoshop.

Sākam ar tradicionālo apstrādi: Lightroom visus kadrus apstrādā vienādi un iesauc Photoshop kā viena attēla slāņus, iezīmē visus un izsauc komandu Edit – Auto Align Layers

p_auto_align

Vispār, pirms sākam darboties ar attēlu savietošanu, ir jābūt gatavam, ka būs jāeksperimentē, lai iegūtu labāko rezultātu, bet Auto-Align ir process, kas aizņem laiku, tādēļ izdevīgāk ir sākt ar fotogrāfiju izmēra samazināšanu un, pēc tam, kad būs skaidrs kas jādara, darīt to pašu ar pilnizmēra bildēm. Bet arī šajā gadījumā, iespējams, nāksies oriģinālos kadrus samazināt, jo Auto-Align rezultējošo bildi var izveidot ļoti lielu, ja mēģināsim salikt rindā desmit kadrus ar garāko malu 5000 px, tad apstrādājot šādu 50 000 px. lielu bildi, nāksies gaidīt ļoti ilgi vai arī Photoshop uzkārsies ar paziņojumu par nepietiekošu atmiņu. Eksperimentiem parasti pietiek ar 500 px pa garāko malu.

Auto-Align piedāvā sešus veidus kā savietot bildes (skat attēlā), bet režīmi Collage un Reposition tiek izmantoti tikai retos gadījumos. Papildus dažos režīmos iespējams ieslēgt ģeometrisko kropļojumu kompensāciju un objektīva vinjetēšanās kompensāciju, kas paaugstina savietošanas precizitāti un padara tīrāku kadru. Labi, sākam eksperimentus un skatāmies kas iznāk.

Perspective

p_perspective

Perspective + Geometric distortion

p_perspective_geometry

Redzam, ka šajā attēlā izmaiņu praktiski nav, ja bildēts būtu ar platleņķa objektīvu, tad atšķirība būtu visai būtiska.

Perspective + Geometric Distortion + Vignette Removal

p_perspective_geo_vign

Vinjetēšanās kompensācija ir padarījusi kadru daudz tīrāku un vienmērīgāku.

Cylindrical + Geometric Distortion + Vignette Removal

p_cylindrical_geo_vign

Šajā kadrā redzam, ka cilindriskā projekcija ir radījusi defektus pašā attēla centrā, kamēr perspektīvas attēlojums ir kļuvis vairāk līdzīgs garfokusa objektīva zīmētajam.

Spherical + Geometric Distortion + Vignette Removal

p_sperical_real_vignette_geo

Šajā kadrā gala sienas līnijas ir taisnākas, nekā izmantojot cilindrisko projekciju, kaut gan kadru savietojums tāpat ir ar defektiem

Kad esam izvēlējušies labāko no projekcijām, nākamais solis ir apvienot šos kadrus ar Auto-Blend, lai izlīdzinātu atšķirības starp kadriem

p_auto_blend

Izvēlamies cilindrisko projekciju un izsaucam komandu Edit – Auto-Blend Layers, izvēlamies Blend Method – Panorama un iezīmējam Seamless Tones and Colors.

p_sperical_real_vignette_geo_blend

Šeit varam redzēt, ka Auto-Blend ir izlīdzinājis atsevišķu kadru ekspozīciju un novērsis arī savietojuma defektus. Nākamie soļi ir slāņu apvienošana, kadrēšana, defektu novēršana, tonālā diapazona un baltā balansa korekcija.

p_result

Gatavs!

Andris.

Advertisements

One response to “Panorāma [Auto Blend Layers III]

  1. Uzdūros vienā ārzemju slinko censoņu vietnē šādam vienkāršotam un sliņķiem piemērotam bezmaksas tūlim:

    Microsoft ICE

    http://www.photohowto.info/microsoft-ice-fastest-panorama-photography-tool

    Lai paliek informācijai 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s