Hollywood style #54

Kopš RAW konvertorā un Photoshop CS4 parādījās regulators Vibrance (sīkāk par Vibrance var izlasīt šeit), mazkrāsainu bilžu taisīšana ir kluvuši par modes lietu gan fotogrāfijā, gan kino. Te kādu laiku atpakaļ TV5 rādīja ļoti mazkrāsainu filmu “Likvidācija”, kura faktiski bija melnbalta, tikai maršala Žukova ordeņu lentītes, sarkanos karogu u.c. varēja saskatīt kā drusku iekrāsotus. Parasti tomēr apstrādei izvēlas kaut ko vidēju starp normālām krāsām un melnbaltu.

Ka jau teicu, tad mazkrāsainas bildes ir kļuvušas par modes lietu un, piemēram, uz kādas “Sestdienas” vāka bija pat divas bildes ar vienādu (vienkāršu) apstrādi ar pretenzijām uz Holivudas stilu:

Patiesībā šis Holivudas stils #54 (cipars ir grābts no gaisa, jo, kā jau teicu iepriekšējā rakstā, Holivudas stilu skaits varētu būt arī lielāks par simtu), ir pietiekami sarežģīts.

Sākam ar oriģinālo attēlu:

Kopējam Background, lai iegūtu vēl vienu, identisku slāni Background Copy.

Augšējam slānim iespēdzam pārklāšanās režīmu Soft Light.

Apakšējam slānim pievienojam melnbalto korekcijas slāni Black & White.

Melnbaltajam slānim izvēlamies kādu no gatavajiem scenārijiem [presets]. Šajā gadījumā es izmantoju Infrared. Presetu izmantošana nav obligāta, ja skaidri zini ko gribi panākt un jau no paša sākuma var operēt ar regulatoriem.

Sejas tonis ir gandrīz gatavs, tomēr nāksies nedaudz pastrādāt ar regulatoriem, lai iegūtu to sejas toni, kurš atbilst autora iecerei.

Nākamais solis ir piestrādāt ar Black & White slāņa masku, lai modeļa acis saglabātu savu oriģinālo krāsu.

Nepieciešamības gadījumā slānim Background Copy var mainīt caurspīdīgumu [Opacity] – jo mazāka Opacity vērtība, jo melnbaltāks ir rezultējošais attēls.

Ja modelis ir sieviete, tad, iespējams, būs labāk, ja arī lūpu krāsa atbildīs vairāk oriģinālam, būs vairāk piesātināta.

Tagad atlikusi pēdējā operācija – apvienot slāņus. Šajā gadījumā var izmantot Layer – Flaten Image, bet tad vairs nebūs iespējas vēl kaut ko labot kopējā bildē, tādēļ daudz praktiskāk ir savilkt kopā visus redzamos slāņus ar Ctrl+Alt+Shift+E un galīgai apstrādei izmantot šo slāni. Holivudas māksliniekiem ir ejošs termins “dramatisma palielināšana”, tas nozīmē dazādus apgaismojuma efektus, vinjetes uc. Šajā gadījumā izmantosim vinjeti.

Vel pāris paraugu kur izmantots šis pats efekts

Lai veicas!

Andris

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s