FAQ

WordPress statistikā var redzēt kādus meklēšanas terminus ir lietojuši tie, kas nonākuši šajā blogā. Un patši populārākie termini uz šo brīdi ir “Fotogrāfiju apstrāde” un “Photoshop izmantošana”.
Vispār par to jau brīnīties nevajadzētu, jo stāvoklis ar informāciju par fotogrāfiju, kā tādu un fotogrāfijas pēcapstrādi, ir visai bēdīgs. Informācijas katastrofāli pietrūkst.
Šis blogs ir viens no mēģinājumiem to informācijas vakuumu aizpildīt. Ja jums ir kāds jautājums par šīm tēmām, tad es varētu mēģināt kaut ko līdzēt, atbildēt uz jautājumiem, ja tie būs vienkārši un risināmi bloga formātā, ieteikt kurā virzienā būtu jārok, ko lasīt vai kam prasīt padomu.
Lai jautājumi neizklīstu pa dažādiem bloga ierakstiem, tad šai lapai komentāros būs tā vieta, kur ierakstīt savu jautājumu, tēmu, problēmu vai sāpi. Iespēju robežās mēģināšu atbildēt. Iespējams, ka arī jums ir savi risinājumi, ar kuriem būtu vērts padalīties ar citiem.

4 responses to “FAQ

 1. es nezinu, vai sheit vareetu ieguut atbildi uz savu jautaajumu, bet tomeer meegjnaashu.
  taatad, es gribu iegaadaaties savu pirmo spoguljkameru, cenaa liidz 300 ls. ko tu vareetu man ieteikt?
  pashreizeejie varianti ir
  olympus e-420 + EZ 17.5-45mm Lens,
  sony a300 + 18-70 LENS un
  nikon d40 + 18 – 55 mm lens.

  ljoti priecaashos par jebkaadu paliidziibu. (:

  • Atbilde ir gaužām vienkārša: jebkuru. Vienā cenu kategorijā visas kameras ir vienādas. Pilnīgi.
   Vienīgais kam derētu pievērst uzmanību ir tas, kā kamera ieguļas rokā, vai tā atbilst rokas formai. Es, piemēram, mazo Olympus (420) savā rokā noturēt nevaru – faktiski iznāk kameru turēt divos pirkstos, jo pārējos atbalstīt nav kur. Un, dabiski, ja kameru tādā veidā nākas turēt rokā vairākas stundas no vietas, tad vairāk nākas domāt par krampi pirkstos, nevis par to, ko fotogrāfē.

   Tas, manuprāt ir vienīgais kritērijs kameras izvēlē – kamerai ir jābūt ērtai, lai to varētu visur nēsāt līdzi, lai ar to varētu fotogrāfēt arī ziemā, ar cimdiem rokās, lai tā slapjā laikā neslīdētu ārā no pirkstiem u.t.t.

   Nu, un, dabiski, lai pašam sava kamera patiktu pēc izskata. 🙂

   Kas attiecas uz visām tām tehniskajām lietām, ko tik ļoti mīl apsūkāt visādos fotogrāfiskajos forumos, tad tām nav absolūti nekādas nozīmes. Jo, vispār, fotoaparāta nozīme fotogrāfijā tiek stipri pārvērtēta.

   Te pilnīgi spēkā ir analoģija ar rakstniecību: nav nekādas nozīmes ar kādu pildspalvu tu raksti savu stāstu, romānu vai aforismu. Nozīme ir tam, vai tevis uzrakstītajam ir jēga. Ko dod grāmata, kuru neviena izdevniecība neņem pretī? Un pat ja tu grāmatu izdosi par savu naudu, bet lasītāji to nepirks? Tas pats ar fotogrāfiju – tad, kad fotoaparāts sāk ierobežot tavu domu un tavus izteiksmes līdzekļus, tikai tad ir jāsāk domāt par tehniskām lietām.

 2. liels paldies :))))

 3. lasit visu emuaru, diezgan labs

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s